Hakkımızda

Hikayemiz

Mehmet Kılınç tarafından 1969 yılında Gaziantep'te başlayan hikayemiz; farklı illerde Antep mutfağını tanıtarak bugünlere kadar gelmiştir.

Antep'in koruma altındaki tatları 1998 yılının sonbaharında Denizli'ye gelen Mehmet Kılınç tarafından Denizli ile buluşturulmuş; Denizlililerin bu eşsiz lezzetlere şahit olmasıyla ise bilinirliği ve yeri de vazgeçilmez olmuştur.

2011 yılında oğulları Mahmut ve İbrahim Kılınç'ın dokunuşlarıyla sürekli yenilenerek hem tat hem de görsel olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Antep'in yöresel tatlarını en özel ve en taze şekilde misafirlerine sunan Miske Restaurant; geniş menüsü, güler yüzlü çalışanları ile her zaman sizler için en kalitelisini hedeflemektedir.

Bir Anadolu Efsanesi

Gün Yüzüne Çıkıyor

Bizim oralarda insana huzur veren, sımsıkı hayata bağlayan bir koku yükselir topraktan. Kimilerine göre yüzyıllar öncesine dayanır bu eşsiz koku, Anadolu'yu kahramanca savunan yiğit bir neslin tarihi yatar altında.

Oysa bizim büyüklerimizden dinlediğimiz, dilden dile yıllarca aktarılan pek bilinmeyen başka bir hikayesi vardır bu kokunun...

Onlara göre; Fırat Nehri'nin izin verdiği anadolu'nun iki kapısından biri sayılan Samsat bölgesinde, nadir yetişen miske bitkisinden yayılır bu muhteşem koku. Zamanla değişime uğrayan bu topraklarda artık miske bitkisi yetişmemektedir.

Ara ara insanlara bu bitkinin etkileyici kokusu gelse de yakın zamanda maaleseef rastlanılmamıştır. Kimilerine göre efsane olan bu bitki, bizlere göre hayatın ta kendisidir.

Biz de yöresel tatlarımızla size yaşam sevinci vermek ve hayata yeniden bağlamak adına bir Anadolu efsanesini gün yüzüne çıkararak Miske Restaurant olarak yeniden doğduk...

Antepli Mehmet Usta

Close